mar
19

Nie pozwól by ktoś Cię stresował

stres

Możliwe, że w Twoim otoczeniu jest osoba, która ma negatywny wpływ na Ciebie bądź kogoś kogo znasz. Osoba ta powoduje, że kontakt z nią wyzwala stres, a w skrajnym przypadku, już sama myśl o tej osobie prowadzi to takiego stanu.

Jestem przekonany, że warto zainwestować dosłownie kilka minut by poznać bardzo prostą metodę jak radzić sobie w takich przypadkach, przez co zyskać na zdrowiu i samopoczuciu. Zapraszam do dalszej lektury.

Wspomniana metoda oparta jest o tzw. przeramowanie, w tym przypadku o zmianę reakcji na dany bodziec. Dosłownie 5 prostych kroków prowadzi do niesamowitych efektów, sprawdź jej skuteczność. Metoda nie dość, że skuteczna to do tego jeszcze zabawna :-)

Będziesz pracować z submodalnościami, zachęcam do zapoznania się z mówiącym o nich artykułem, to na pewno Tobie ułatwi jak i pozwoli być jeszcze bardziej skutecznym w dalszej pracy.

  1. Przypomnij sobie i przywołaj w myślach obraz osoby, która wyzwala u Ciebie stres. Przyglądnij się dokładnie obrazowi danej sytuacji, zauważ w którym miejscu znajduje się ten obraz, z której jest strony, jaka jest jego wielkość i odległość od Ciebie. Zwróć uwagę co konkretnie stresującego mówi i jaki jest rodzaj ekspresji mówienia przywołanej osoby.
  2. Zmień obraz osoby, zamień ją w jakąś śmieszną dla Ciebie postać, albo dodaj jej atrybuty śmiesznej postać, może jakieś duże uszy, czerwony nos, długie zęby, zabawny strój itp.  Niech wygląda i porusza się zabawnie. Zmień także jej głos na taki, który Cię najbardziej rozbawia, może głos Kaczora Donalda, a jeśli to jakiś wielki facet to niech mówi głosem małej myszki  lub innym zabawnym, niech mówi te swoje stresujące kwestie tym głosem.
  3. Wyobraź teraz sobie, że masz taką moc by móc zmniejszać inne osoby. Zmniejsz tę osobę, aż będzie malutka i niech podskakuje i biega gdzieś u twych stóp. Zmiana wielkości niech też ma wpływ na to jak mówi.
  4. Zresetuj się. Policz np. ile jest żarówek w lampach, w pokoju, albo pomnóż 13*14.
  5. Pomyśl teraz ponownie o tej osobie. Co zmieniło się w jej postrzeganiu?

Zaskoczony rezultatem? Możesz powtarzać ten proces dla danej osoby zmieniając postaci, w które osoba jest zamieniana, to może jeszcze pogłębić stan pozytywnego jej odbioru. Uważaj tylko, aby gdy następnym razem spotkasz tę osobę nie zacząć się uśmiechać albo nawet śmiać ;-)

Artykuły powiązane tematycznie z powyższym:

Autor: Michał Barteczko. Opublikowane w Technologie

Tagi: , ,

Trackback from your site.

Dodaj komentarz