kwi
16

Lęk przed nadchodzącym – pozbądź się go!

lęk

Jak to bywa dla większości ludzi, przed każdym z nas są wyznaczone jakieś cele, zadania do wykonania, sprawy do załatwienia. Dla niektórych wiąże się to z bezsensownym stresem, lękiem przed tym co ma się wydarzyć, czymś co jest i tak nieuniknione.
Czy myślisz, że taki lęk przeszkadza, czy demotywuje do działania, czy w jakiś sposób ogranicza? Zatem dobrze by było się go pozbyć, prawda? Więc, pozbądź się go w bardzo prosty sposób.

Jak możemy pozbyć się ograniczającego nas strachu, który zabiera nam energię, ogranicza naszą sprawność intelektualną? Ciekawe jest też to, że taki lęk może pojawiać się także dla spraw, wydarzeń w których mamy już jakieś doświadczenie i to pozytywne doświadczenie, bo świetnie sobie poradziliśmy.

Będziesz pracował na swojej linii czasu, sprawdź jak bardzo skuteczna może być opisana poniżej prosta technika, to dosłownie kilka kroków do wykonania.

  1. Stań sobie wygodnie, tak abyś miał przed sobą miejsce do zrobienia kilku swobodnych kroków.
  2. Przywołaj w myślach tę oczekiwaną chwilę, sytuację, zdarzenie, które stoi przed Tobą do zrealizowania i przed którym odczuwasz lęk.
  3. Patrząc teraz na podłogę przed sobą, wyobraź sobie, że rysuje się na niej linia, linia stanowiąca Twoją linię czasu w kierunku przyszłości. Miejsce, w którym stoisz oznacza na niej czas „teraz”. Znajdź i wyznacz na tej linii punkt, który będzie odpowiadał temu czasowi w przyszłości, w którym będzie miała miejsce ta sytuacja.
  4. Zacznij stawiać kroki do przodu, idąc po linii czasu do momentu, do oznaczonego miejsca, w którym ma nastąpić przywołane zdarzenie. Zatrzymaj się w tym miejscu dosłownie na chwilę i następnie dalej kontynuuj swoją drogę. Idź dalej, niech mijają na linii czasu kolejne godziny, dni czy tygodnie po tym zdarzeniu, jesteś już w czasie kiedy to zdarzenie jest za Tobą. Idź do momentu, w którym zauważysz, że pojawiły się przyjemne  odczucia, że dałeś radę, że wszystko jest ok, bo przecież jest już po wszystkim.
  5. Zrób krok w bok i zejdź z linii czasu. Przejdź z powrotem do miejsca w którym rozpocząłeś swoją podróż.
  6. Sprawdź jak teraz wygląda to co czujesz gdy patrzysz w swoją przyszłość, w kierunku sytuacji, która ma się wydarzyć. Jak bardzo polepszyło się to odczucie?

Proste i skuteczne, prawda?

Jeśli sprawa tyczy się jakiejś znajomej Tobie osoby, którą nęka lęk, to przy pomocy powyższej procedury, pomóż jej i przeprowadź ją przez ten proces. Skuteczność jest taka sama jak przy przechodzeniu tego procesu samodzielnie.

Artykuły powiązane tematycznie z powyższym:

Autor: Michał Barteczko. Opublikowane w Technologie

Tagi: ,

Trackback from your site.

Dodaj komentarz