kwi
02

Przestań, przestań, przestań… 10 rzeczy, które przestań sobie robić

mindabout.pl - szkolenia

Jak myślisz, czy łatwiej Ci będzie ciągnąć wózek, na którym wieziesz wiele niepotrzebnych gratów, gdy kilka z nich spadnie gdzieś po drodze? Czy prościej będzie osiągać swoje cele, realizować marzenia, gdy zminimalizujesz albo całkowicie pozbędziesz się czynników, które Cię hamują, które Cię ograniczają? Jestem przekonany, że tak! Zatem zaglądnij na ten wózek i poszukaj tego co można z niego zrzucić. Zacznij od znalezienia 10 rzeczy, pozbycie się których pozwoli Ci rozwinąć większą prędkość i jeszcze bardziej cieszyć się życiem.

 

Przestań się tak bardzo zamartwiać.
Zamartwianie się nie zdejmie ciężaru z dnia jutrzejszego, ale na pewno pozbawi dzień dzisiejszy radości. Jednym ze sposobów aby sprawdzić czy warto się czymś zamartwiać jest zadanie sobie pytania: “Czy dana sprawa będzie miała znaczenie za rok? Za dwa? Za trzy?”. Jeśli Twoja odpowiedź będzie brzmiała “nie”, to znaczy, że nie ma się czym martwić.

Przestań skupiać się na tym czego chciałbyś uniknąć.
Zacznij kierować swoją uwagę na rzeczy, sprawy, które chciałbyś aby się wydarzyły. Skupiając się na rzeczach negatywnych albo pozytywnych zauważysz, że często dzieje się właśnie tak jak myślisz. Czyli wybór należy do Ciebie.

Przestań obwiniać innych gdy Tobie coś się nie udaje.
Obwiniając innych przekazujesz odpowiedzialność za swoje sprawy w czyjeś ręce. To, ile jesteś w stanie osiągnąć, zależy od tego na ile bierzesz odpowiedzialność za swoje życie. Daj sobie siłę, nie rozdawaj jej innym.

Przestań próbować robić wszystko idealnie.
Życie nie nagradza perfekcjonistów, życie nagradza ludzi, którzy po prostu doprowadzają rzeczy do końca.

Nie pozwalaj innym by ściągali Cię do ich poziomu.
Jeśli ktoś nie chce podnosić swoich kompetencji, odmawiaj aby zniżać się do ich poziomu.

Przestań tracić czas na tłumaczenie siebie innym.
Pamiętaj, że Twoi przyjaciele tego nie potrzebują, a Twoi wrogowie i tak w to nie uwierzą. Kieruj się swoim sercem i rób to co czujesz, że jest dobre.

Przestań robić ciągle te same rzeczy bez przerwy.
Jeśli ciągle robisz to co robisz, będziesz ciągle osiągał to co osiągasz. Weź czasami głęboki oddech by zyskać dystans do tego co robisz i rzucić nowe światło na sprawy, którymi się zajmujesz.

Przestań zazdrościć innym.
Nie wyliczaj innym tego co mają, zacznij wyliczać sobie. Zadaj sobie pytanie: “Co mam takiego czego każdy by chciał?”

Przestań próbować kupować szczęście.
Bardzo wiele rzeczy, których pożądamy, jest bardzo drogie. Jednak zauważ, że rzeczy, które faktycznie nas uszczęśliwiają jak miłość, śmiech, zabawa, pasja, są całkowicie za darmo!

Przestań obawiać się popełniać błędów.
Gdy popełniasz błąd jest to sytuacja wielokroć bardziej Cię rozwijająca niż gdy nic nie robisz. Każdy błąd przybliża Cię jeszcze bardziej do sukcesu. Uważaj aby nie skończyć żałując bardziej rzeczy których nie zrobiłeś od tych, które zrobiłeś.

Przeglądając graty na wózku wykorzystaliśmy naszą otwartość, wykorzystaliśmy bez wahania daną nam szansę i znaleźliśmy 11 element…

Przestań uporczywie trzymać się przeszłości.
Nie będziesz w stanie zacząć pisać kolejnego rozdziału swojego życia jeśli ciągle, w kółko będziesz czytał rozdział poprzedni.

Artykuły powiązane tematycznie z powyższym:

Autor: Michał Barteczko. Opublikowane w Osiąganie celów, Szczęście

Tagi:

Dodaj komentarz